#БиблиотекаАмировская#БуздякскаяЦБС
#Тукай_безнең_күңелләрдә.
💥Габдулла Тукай әдәбиятыбыз күгендә балкыган йолдызларның иң яктысы, халкыбызның сөекле шагыйре. Аның туган көнен бөтен татар халкы билгеләп үтә.
📌Бүген Әмир мәктәбендә татар телен һәм әдәбиятын укыткан, Башкортостанның атказанган укытучысы Ергизова Ирина Фларит кызы белән 8 нче сыйныф укучылары өчен оештырылган “Тукай безнең күңелләрдә” исемле әдәби дәрес бик күелле үтте. Тукай иҗатына багышланган викторинадан күргәнчә, укучылар Тукайны яраталар, аның тормыш юлын, әкиятләрен ,шигырьләрен бик яхшы беләләр. Укучылар шагыйрьнең “Бала белән күбәләк”, “Кызыклы шәкерт”, “Карлыгач”, “Сабыйга”, “Эш беткәч уйнарга ярый” шигырьләрен яттан сөйләп сэендерделәр!
❗Тукайның шигырьләре, әкиятләре кечкенәдән белем алырга, эш сөяргә, табигатьне сакларга, туган җиребезне, туган телебезне яратырга чакыра.