#БиблиотекаАмировская#БуздякскаяЦБС
#Халыкара_шигърият_кэне
#Яраткан_шигырь_юллары
21 март – Халыкара шигърият көне.
🌺Китапханәдә Бөтендөнья шигърият көне уңаеннан узган флешмоб «Шигърият көнендә яраткан шигъри юллар» дип аталды.
Шигърият сүз белән ләззәтләндерү, иркәләү, шул ук вакытта көчле, йөрәккә үтеп керүче, безнең хыялларыбызны үзенә буйсындыручы һәм үзе артыннан ияртеп баручы зур энергия чыганагы булган сүзләр тудыру сәләтенә ия. Моның белән барыбыз да килешәдер. Ә безнең заманда яратып шигырь укучылар күпме икән?
«Шигырь йөрткән кеше бәхетле ул!»-дип язган бит Туфан Миңнуллинда. Күңелебездә шигырь йөртик, бәхетле булыйк! Бәхетнең туган илдә, туган телдә икәнен онытмыйк!
Шигъриятне сөюче укучыларыбыз, Сезне чын күңелдән Бөтендөнья шигърият көне белән котлыйбыз һәм Дарина Ергизова, Милэушэ Мансурова, Илиза Загидуллина, Элина Аскарова, Диана Еникеева, Татьяна Фархутдиновалар башкаруындагы шигырьлэрне СЕЗгэ булэк итабез!